Szkoły Niepubliczne w Bielawie

58-260 Bielawa, ul. Wolności 105
tel. 74 833 13 77 centrump@vp.pl

Menu
Previous
Next

WYCIECZKA W GÓRY STOŁOWE

W dniu 20 marca 2024r. Młodzież Szkół Niepublicznych w Bielawie udała się na wycieczkę w Góry Stołowe🌞 🏔 🌱
W tej części Sudetów nie brakuje atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu i wspinania się po górach. Można podziwiać malownicze widoki niezwykłe formacje skalne. W 1993 na terenie części Gór Stołowych, o powierzchni 63 km2 leżącej po polskiej stronie utworzono Park Narodowy Gór Stołowych. Obecnie na terenie parku znajdują się trzy rezerwaty udostępnione dla turystów: rezerwaty krajobrazowe „Szczeliniec Wielki” i „Błędne Skały” oraz rezerwat torfowiskowy „Wielkie Torfowisko Batorowskie”.

MISTRZOSTWA POLSKI W SUMO

Nasza młodzież ponownie na podium! 🏆
Uczniowie kl. IV NLO Weronika Smaczyńska i kl. III NLO Karol Kurbiel wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Młodzieżowców w Sumo (18.03.2024r.) w Siedlcach. W klasyfikacji grupowej dziewczęta wywalczyły złoty medal🥇, chłopcy brązowy🥉🤼‍♀️
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

PREZENTACJE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Dziękujemy Zespole Szkół Nr 3 im. Kombatantów RP w Dzierżoniowie za możliwość uczestnictwa w XXV Prezentacjach Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Dzierżoniowskiego, które odbyły się w dniu 14 marca 2024r. To był wspaniały dzień dla Nas, poznaliśmy mnóstwo fajnych, młodych ludzi. Wszystkim Ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminie i dobrego wyboru szkoły ponadpodstawowej. Drzwi Szkół Niepublicznych w Bielawie są zawsze otwarte dla Was. Dziękujemy również za współpracę naszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej MENTOR oraz Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom ANANAS, które są integralnym elementem fundamentu naszej szkoły. 

23 LUTY

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

23 lutego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Na depresję choruje na świecie około 350 mln ludzi. W Polsce stanowi 3-4 proc. wszystkich występujących zaburzeń psychicznych, a cierpi na nią prawdopodobnie około 1,5 mln osób. Uczniowie Szkół Niepublicznych w Bielawie w ramach Światowego Dnia Walki z Depresją rozpoczęli dwudniowe warsztaty na temat depresji i na podsumowanie szkolenia wyszli do mieszkańców Bielawy, aby uświadomić jakim wielkim problemem jest depresja wśród dzieci i młodzieży ale także dorosłych. Młodzież przygotowała informacje w formie ulotek, słodki poczęstunek i komplementy dla mieszkańców naszego miasta. Wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ANANAS w Bielawie we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Mentor kwestowali z puszkami wspierając zbiórkę publiczną nr 2023/4748/OR pod hasłem STOP STOP DEPRESJI I SAMOBOJSTWOM DZIECI I MLODZIEŻY na cele wsparcia psychologicznego osób w kryzysie psychicznym.
Chcesz wesprzeć naszą akcję:
🍍 przekaż 1,5% podatku KRS 0000386603
🍍wpłać online: https://pomagam.pl/stowarzyszenieananas
🍍wpłać na konto: 86 1090 2284 0000 0001 1700 4465

 

STUDNIÓWKA 2024

 STUDNIÓWKA 2024 

Mamy zaszczyt podzielić się z Wami niezwykłą radością i emocjami z naszej studniówki w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w Bielawie, która odbyła się 12.01.2024r. w restauracji Teatralnej w Bielawie. To niesamowite wydarzenie, które zakończyło szkolną przygodę, a jednocześnie otworzyło nowy rozdział w życiu młodych ludzi.

Wieczór pełen blasku, śmiechu i tańca!  Maturzyści świętowali razem, oddając hołd wspólnym chwilom, przyjaźni i trudom pokonanym razem. To było naprawdę magiczne przeżycie, które zapamiętamy wszyscy na zawsze.

Chcielibyśmy podziękować młodzieży, nauczycielom, rodzicom, przyjaciołom za wspaniałą zabawę.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uchwyciły te niezapomniane momenty! 

 

 

WIGILIA

Wigilia Społeczności Szkół Niepublicznych w Bielawie oraz Pracowników Przedszkola Językowego Europejska Akademia Dziecka w Dzierżoniowie

Lodowisko

Czy Wy już też czujecie ten wyjątkowy, świąteczny klimat? Bo my TAK!❄️
Wycieczka Mikołajkowa na lodowisko w Kłodzku połączona z wolontariatem.

WIGILIA

Wigilia Młodzieży Szkół Niepublicznych w Bielawy☃️

 

To już poświąteczna tradycja, że kilka dni przed Bożym Narodzeniem w budynku Szkół Niepublicznych w Bielawie gości uroczysty nastrój i rozbrzmiewa melodia świątecznych kolęd. 

 

MIKOŁAJKI 2023

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci……..
 To dzień pełen uśmiechu i choćby chwilowe oderwanie od codziennych trosk.

A tak świętujemy Mikołajki w Szkołach Niepublicznych w Bielawie 🌲🌲🌲

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA 🐈‍⬛
Zima jest bardzo trudnym czasem dla wszystkich zwierząt, szczególnie tych, które nie mają swoich domów 🏠 Dlatego co roku Szkoły Niepubliczne w Bielawie prowadzą zbiórkę karmy, zabawek i akcesorów dla zwierząt. Zgromadzone dary zostały przekazane dla Schroniska dla Zwierząt w Gilowie🐕 W imieniu sympatycznej suczki Jazz i p.Roberta dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację zbiórki.