Szkoły Niepubliczne w Bielawie

58-260 Bielawa, ul. Wolności 105
tel. 74 833 13 77 centrump@vp.pl

Menu
Previous
Next

egzamin zawodowy pisemny na komputerach

Uczniowie klasy III Szkoły Wielobranżowej w Bielawie rozpoczęli sesja egzaminu zawodowego w formule 2019. 

Egzamin składa się z dwóch części:

  • części pisemnej – 40 zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa; czas trwania 60 minut, od 2022r. zmianie ulega forma, arkusz papierowy zostaje zastąpiony egzaminem pisemnym na komputerze

  • części praktycznej na stanowisku egzaminacyjnym – czas trwania od 120 do 240 minut w zależności od kwalifikacji

 

Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie z: 

  • części pisemnej – min. 50% punktów możliwych do uzyskania,

  • części praktycznej – min. 75% punktów możliwych do uzyskania

 

Wszystkim zdającym życzymy wymarzonych zadań na egzaminie, wiary we własne siły, a także aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Wycieczka z okazji dnia dziecka

W dniu 1 czerwca 2022 roku uczniowie Szkół Niepublicznych w Bielawie wzięli udział w wycieczce do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, które znajduje się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z tragiczną kartą II wojny światowej, a w szczególności z martyrologią narodu polskiego.                                                                        Konzentrationslager Gross- Rosen należał do obozów o najcięższym reżimie. Powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Pierwszy transport przybył tam 2 sierpnia 1940 roku. 1 maja 1941 roku Arbeitslager Gross-Rosen uzyskał status samodzielnego obozu koncentracyjnego. W pierwszych dwóch latach istnienia KL Gross-Rosen był małym obozem nastawionym w dalszym ciągu na obsługę kamieniołomu. Mordercza 12-godzinna praca w kamieniołomie, głodowe racje żywnościowe, brak należytej opieki lekarskiej, nieustanne maltretowanie i terroryzowanie więźniów zarówno przez załogę SS, jak i więźniów funkcyjnych, powodowały dużą śmiertelność, a KL Gross-Rosen był postrzegany jako jeden z najcięższych obozów koncentracyjnych. Przeszło przez niego około 125 000 więźniów, a liczbę ofiar szacuje się na około 40 tysięcy.                                                                Działalność Muzeum Gross-Rosen ma na celu zachowanie materialnych pozostałości po byłym obozie koncentracyjnym Gross-Rosen, udokumentowanie cierpienia i śmierci tysięcy ludzi na tym właśnie skrawku ziemi oraz przekazanie tej wiedzy współczesnemu pokoleniu. Na terenie Muzeum czekały na młodzież ciekawe ekspozycje, projekcje  filmowe i wykwalifikowana kadra przewodników. Na terenie Muzeum udało się obejrzeć m.in. odrestaurowaną bramę główną dawnego obozu wraz z dwiema przyległymi wartowniami oraz części piwniczne byłej łaźni i kuchni więźniarskiej. Młodzież zobaczyła także wiernie zrekonstruowany barak więźniarski i wieżę strażniczą. Wycieczka zrobiła na młodzieży duże wrażenie. Po zakończeniu wszyscy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, które świadczyły o głębokim poruszeniu.

 

Dzień otwarty w szkołach niepublicznych w bielawie

Dnia 31 maja 2022r. tegoroczni ósmoklasiści ze szkół powiatu dzierżoniowskiego wraz z wychowawcami przybyli na dzień otwarty w Szkołach Niepublicznych w Bielawie połączony z Dniem Dziecka. Młodzież oprócz poczęstunku na świeżym powietrzu mogła porozmawiać o dalszym etapie swojej edukacji, porównać ofertę Szkoły Wielobranżowej i Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz zwiedzić szkołę wraz z przewodnikiem ze starszej klasy. 

Uroczystość pożegnania absolwentów niepublicznego liceum ogolnokształcącego w bielawie

Ze wzruszeniem żegnaliśmy tegorocznych absolwentów rocznika 2019/2022 naszego Niepublicznego Liceum w Bielawie. Podczas dzisiejszej uroczystości p. Dyrektor Daria Michalska wręczyła absolwentom listy gratulacyjne, książki pamiątkowe i nagrody dla najzdolniejszych. Podziękowania odebrali również rodzice, którzy przez trzy lata wspierali swoje pociechy i czynnie uczestniczyli w życiu szkoły.
Życzymy Wam pięknej przyszłości, dziękujemy za lata spędzone razem z nami i prosimy: wracajcie do naszej szkoły nie tylko wspomnieniami 🍀🌞🌹

Spotkanie wielkanocne w szkołach niepublicznch w bielawie