Szkoły Niepubliczne w Bielawie

58-260 Bielawa, ul. Wolności 105
tel. 74 833 13 77 centrump@vp.pl

Menu
Previous
Next

Zakończenie roku 2021/2022

Ze wzruszeniem pożegnaliśmy absolwentów klasy III Szkoły Wielobranżowej i VIII klasy Europejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Bielawie. Wielu uczniów zostało dzisiaj nagrodzonych w różnych kategoriach:
 
Nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce otrzymały:
500 zł – I SW Klaudia Nowosad, średnia ocen 5,28
400 zł – II NLO Eliza Czarnoba, średnia ocen 5,07
300 zł – II NLO Joanna Nowak, średnia ocen 4,78
 
Nagrody pozostałe:
II NLO – Joanna Nowak za osiągnięcia artystyczne
II NLO – Weronika Smaczyńska za osiągnięcia sportowe
II SW – Kacper Czerwik za najlepszą frekwencję w roku szkolnym 2021/2022
II SW – Michał Cieślak za najlepszą frekwencję w roku szkolnym 2021/2022
 
Nagrodzeni wolontariusze:
I NLO Klaudia Fronczak
I NLO Karol Kurbiel
II NLO Joanna Nowak
II NLO Eliza Czarnoba
II NLO Kinga Adamczyk
II NLO Julita Drabczyk
II NLO Rozalia Zaremba
II NLO Angelika Młot
II NLO Szymon Polkowski
III NLO Roksana Bednarek
III NLO Klaudia Wiśniewska
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy Wam pięknych wakacji. Widzimy się we wrześniu 🫶

egzamin zawodowy pisemny na komputerach

Uczniowie klasy III Szkoły Wielobranżowej w Bielawie rozpoczęli sesja egzaminu zawodowego w formule 2019. 

Egzamin składa się z dwóch części:

  • części pisemnej – 40 zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa; czas trwania 60 minut, od 2022r. zmianie ulega forma, arkusz papierowy zostaje zastąpiony egzaminem pisemnym na komputerze

  • części praktycznej na stanowisku egzaminacyjnym – czas trwania od 120 do 240 minut w zależności od kwalifikacji

 

Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie z: 

  • części pisemnej – min. 50% punktów możliwych do uzyskania,

  • części praktycznej – min. 75% punktów możliwych do uzyskania

 

Wszystkim zdającym życzymy wymarzonych zadań na egzaminie, wiary we własne siły, a także aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Wycieczka z okazji dnia dziecka

W dniu 1 czerwca 2022 roku uczniowie Szkół Niepublicznych w Bielawie wzięli udział w wycieczce do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, które znajduje się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z tragiczną kartą II wojny światowej, a w szczególności z martyrologią narodu polskiego.                                                                        Konzentrationslager Gross- Rosen należał do obozów o najcięższym reżimie. Powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Pierwszy transport przybył tam 2 sierpnia 1940 roku. 1 maja 1941 roku Arbeitslager Gross-Rosen uzyskał status samodzielnego obozu koncentracyjnego. W pierwszych dwóch latach istnienia KL Gross-Rosen był małym obozem nastawionym w dalszym ciągu na obsługę kamieniołomu. Mordercza 12-godzinna praca w kamieniołomie, głodowe racje żywnościowe, brak należytej opieki lekarskiej, nieustanne maltretowanie i terroryzowanie więźniów zarówno przez załogę SS, jak i więźniów funkcyjnych, powodowały dużą śmiertelność, a KL Gross-Rosen był postrzegany jako jeden z najcięższych obozów koncentracyjnych. Przeszło przez niego około 125 000 więźniów, a liczbę ofiar szacuje się na około 40 tysięcy.                                                                Działalność Muzeum Gross-Rosen ma na celu zachowanie materialnych pozostałości po byłym obozie koncentracyjnym Gross-Rosen, udokumentowanie cierpienia i śmierci tysięcy ludzi na tym właśnie skrawku ziemi oraz przekazanie tej wiedzy współczesnemu pokoleniu. Na terenie Muzeum czekały na młodzież ciekawe ekspozycje, projekcje  filmowe i wykwalifikowana kadra przewodników. Na terenie Muzeum udało się obejrzeć m.in. odrestaurowaną bramę główną dawnego obozu wraz z dwiema przyległymi wartowniami oraz części piwniczne byłej łaźni i kuchni więźniarskiej. Młodzież zobaczyła także wiernie zrekonstruowany barak więźniarski i wieżę strażniczą. Wycieczka zrobiła na młodzieży duże wrażenie. Po zakończeniu wszyscy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, które świadczyły o głębokim poruszeniu.

 

Dzień otwarty w szkołach niepublicznych w bielawie

Dnia 31 maja 2022r. tegoroczni ósmoklasiści ze szkół powiatu dzierżoniowskiego wraz z wychowawcami przybyli na dzień otwarty w Szkołach Niepublicznych w Bielawie połączony z Dniem Dziecka. Młodzież oprócz poczęstunku na świeżym powietrzu mogła porozmawiać o dalszym etapie swojej edukacji, porównać ofertę Szkoły Wielobranżowej i Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz zwiedzić szkołę wraz z przewodnikiem ze starszej klasy. 

Uroczystość pożegnania absolwentów niepublicznego liceum ogolnokształcącego w bielawie

Ze wzruszeniem żegnaliśmy tegorocznych absolwentów rocznika 2019/2022 naszego Niepublicznego Liceum w Bielawie. Podczas dzisiejszej uroczystości p. Dyrektor Daria Michalska wręczyła absolwentom listy gratulacyjne, książki pamiątkowe i nagrody dla najzdolniejszych. Podziękowania odebrali również rodzice, którzy przez trzy lata wspierali swoje pociechy i czynnie uczestniczyli w życiu szkoły.
Życzymy Wam pięknej przyszłości, dziękujemy za lata spędzone razem z nami i prosimy: wracajcie do naszej szkoły nie tylko wspomnieniami 🍀🌞🌹