Wycieczka do Zakopanego 06 – 08.06. 2018r.

Wycieczka do Zakopanego 06 – 08.06. 2018r. uczniów Szkół Niepublicznych w Bielawie.

6 czerwca o godzinie 8:30 w Bielawie potem w Dzierżoniowie odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 9:50 wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego. Nasze Willa Pawlikówka znajdowała się w zacisznym miejscu Zakopanego. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu podziwialiśmy piękne widoki z naszych okien. Zjedliśmy kolację i mieliśmy czas na spacer po pobliskiej okolicy.
Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 8.30 stawili się na pysznym śniadaniu, po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę. Najpierw spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam najciekawsze miejsca w Zakopanem. Zobaczyliśmy Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Ołtarz papieski w „parku fatimskim” Pomnik Jana Pawła II i kard. Dziwisza. Potem przeszliśmy na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku nazwa cmentarza pochodzi od nazwiska darczyńcy ziemi, na której jest zlokalizowany. Pęksowy Brzyzek jest miejscem szczególnym w historii Zakopanego. Jest śladem istnienia tych, którzy kreowali rzeczywistość miasta i tych, którzy tworzyli jego legendę, jak, „Sabała” czy słynny skoczek narciarski i kurier tatrzański Stanisław Marusarz. Jest śladem ostatnim artystów związanych z Tatrami, wrosłych swą twórczością w podhalański folklor. Na Pęksowym Brzyzku znajduje się około 500 grobów, w tym 250 osób zasłużonych. Zobaczyliśmy również Kościół Matki Bożej Częstochowskiej zabytkową świątynię chrześcijańska często nazywaną „starym kościółkiem”. Zbudowany w1847. Na koniec zwiedzania dotarliśmy na skocznie, na której co roku odbywa się Puchar Świata. Wjechaliśmy na górę wyciągiem krzesełkowym i stamtąd podziwialiśmy widoki i piękno naszych Tatr. Kilka pamiątkowych zdjęć na trybunach zjazd kolejką i ruszyliśmy na Krupówki. Na obiad wróciliśmy do naszej Pawlikówki. Po obiedzie rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. Przy ognisku wspominaliśmy piękne przeżyte chwile i jeszcze raz wspominaliśmy zwiedzane miejsca z góry przyglądała nam się Gubałówka i czarowała swoimi widokami.
Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.