Konkurs „Żołnierska Pamięć”

W piątek 10 marca 2017 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii P. Marii Myszki brali udział w konkursie wiedzy o wojsku polskim pod nazwą „Żołnierska pamięć”. W tym roku konkursowe zadania dotyczyły udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych po II wojnie światowej w ramach NATO oraz ONZ. Zagadnienia dosyć trudne, jak sami  podkreślali organizatorzy, ale ciekawe i pasjonujące. Zespół dwóch uczniów Oskar Jałowiec z III klasy NLO oraz Kamil Olejko z III klasy Gimnazjum ostatecznie zajęli V miejsce. Gratulacje !!! Konkurs organizowany był przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, z którym nasza szkoła współpracuje już od kilku lat. W czasie przerwy uczniowie spotkali się z uczestnikiem misji w Iraku podpułkownikiem Tomaszem Zdziarskim, który opowiedział o swoich doświadczeniach w czasie misji w 2004 roku. Kolejną niespodzianką było obejrzenie walk finałowych w odbywających się właśnie w Centrum Szkolenia II Mistrzostwach Garnizonu Wrocław w Walce w Bliskim Kontakcie.