Zapaśniczki  zainaugurowały sezon na macie

W dniach 15-24.02.2017 w Siedlcach odbyło się Zgrupowanie Reprezentacji Polski Juniorek oraz Juniorek Młodszych w zapasach. W szkoleniu uczestniczyły zapaśniczki z Powiatu Dzierżoniowskiego w składzie: Paulina Martyka, Sylwia Martyka, Roksana Łosyk, Olimpia Łosyk, Sandra Moskal, Sylwia Moskal.

Podczas zgrupowania zawodniczki pracowały nad elementami technicznymi, które mają przygotować je do najważniejszych startów w sezonie. Zgrupowanie Juniorek zakończyło się startem międzynarodowym w Rydze, gdzie Polskę Reprezentowała Paulina Martyka – uczennica I klasy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie oraz Roksana Łosyk. Dziewczęta zaprezentowały się wyśmienicie zdobywając srebrny medal Paulina Martyka oraz brązowy Roksana Łosyk w kat. 59kg. Zgrupowanie Juniorek Młodszych zakończyło się udziałem w międzynarodowym turnieju we Frankfurcie nad Odra, gdzie Polskę reprezentowały Sylwia Martyka, Olimpia Łosyk, Sandra Moskal, Sylwia Moskal.

W sobotę 4 marca dziewczęta czekają otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorek w zapasach, które odbędą się w Bielawie w Szkole Podstawowej nr 10 ul. Grota Roweckiego 8.