Projekt edukacyjny Hufca Pracy 1-33 w Bielawie

Bielawa nasze miasto!

Od kilku lat uczestnicy 1-33 Hufca Pracy w Bielawie biorą udział w wojewódzkim programie edukacyjnym „Tu żyjemy”, którego celem jest zapoznanie uczestników z historią, zabytkami architektury, miejscami pamięci narodowych, instytucjami użyteczności publicznej oraz atrakcyjnymi trasami turystycznymi, które młodzież może polecić innym.
W dniu 18.11.2016r. uczestnicy Hufca, uczniowie Szkół Niepublicznych w Bielawie wraz z realizatorem programu panią Barbarą Adamkiewicz, Zastępcą Dyrektora Ireną Buturla-Jamrozik oraz nauczycielką języka polskiego panią Barbarą Rymarską zwiedzali miasto, rozpoczynając wycieczkę od wejścia na wieżę widokowa (101m), która znajduje się przy Kościele Pod Wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Z wieży widokowej roztaczał się piękny widok panoramy miasta i jego okolic z widokiem na góry: od strony południa – Wielką Sowę i od północnego- zachodu na – Ślężę.

img_3172 img_3163 img_3165
Kolejne kroki skierowaliśmy do centrum miasta, wzdłuż potoku Bielawica, gdzie młodzież miała możliwość poznania instytucji użyteczności publicznej takich jak: Ośrodek Zdrowia, Urząd Miasta i Gminy, Szpital , Pocztę Główną, Hotel & SPA w Pałacyku oraz Muzeum i Inkubator Przedsiębiorczości. Instytucje te mieszczą się w starych zabytkowych budynkach, odrestaurowanych zgodnie z zachowaniem ozdobnych elementów i stylów architektonicznych. Młodzież zachwyciła się przepięknymi zdobieniami i kunsztem dawnych rzemieślników.

                                                   img_3181             img_3191

Uczestnicy wycieczki zgodnie z wcześniej ogłoszonym konkursem fotograficznym nt. Ciekawych zakątków miasta, utrwalali ich zdaniem najciekawsze miejsca fotografując je przy pomocy aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych.
Wycieczka spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą młodzieży, mam nadzieję, że wiedza jaką młodzież zdobyła przyczyni się do rozbudzania zainteresowania historią i kulturą nie tylko naszego miasta, ale także okolic i regionu,

Tekst: Wychowawca- Barbara Adamkiewicz
Zdjęcia: uczestnicy Hufca – Anklewicz Jakub, Wiśniewska Nikola