Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Nowy rok szkolny w Szkołach Niepublicznych w Bielawie rozpoczął się od uczczenia pamięci 77 rocznicy wybuchu  II wojny światowej,  a mottem przewodnim powitania uczniów i grona pedagogicznego były słowa poetki Wisławy Szymborskiej:

„Każdy przecież początek

to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń

zawsze otwarta w połowie”.

Dyrektor szkoły Daria Michalska nawiązując do słów wybitnej poetki w obecności uczniów, grona pedagogicznego, rodziców i sympatyków szkoły otworzyła  kolejną czystą kartę historii szkoły, która od kilkunastu lat stwarza szansę edukacji i rozwoju dla wielu uczniów gimnazjum, szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, a także  ludzi już dorosłych, którzy w zderzeniu z rzeczywistością  na rynku pracy i wymaganiami formalnymi decydują  się  podnosić umiejętności, oraz zdobywać nowe kwalifikacje.

Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich uczniów, w szczególny sposób – wręczając upominki – uczniów klas pierwszych. Zwróciła uwagę na to, że nowy rok szkolny, jak zawsze otwiera nowe perspektywy. Będzie też  przełomowy dla całej polskiej oświaty z racji ogłoszenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian systemowych w strukturze szkolnictwa.   Gimnazja będą wygaszane i wróci ośmioletnia podstawówka oraz czteroletnie liceum ogólnokształcące. Dyrektor zadeklarowała, że  dołoży wszelkich starań by przejście  przez zmiany było jak najmniej odczuwalne dla uczniów, słuchaczy i kadry pedagogicznej szkół przez nią prowadzonych.

Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi zaplanowanymi na rok szkolny 2016/2017 wydarzeniami i projektami.

W nowym roku szkolnym w szkole realizowane będą projekty edukacyjne i profilaktyczne:

„Magia teatru – pozwól się zaczarować”, w ramach którego zaplanowano między innymi udział uczniów w przedstawieniach teatralnych połączonych z lekcjami teatralnymi i zwiedzaniem Wrocławia.

„Chcę zdrowo żyć”,  „Wiem co jem” – programy profilaktyczne (profilaktyka zdrowia i uzależnień) połączone z dożywianiem.

„ Z przeszłości nauka” – VIII edycja projektu edukacyjnego, którego ważnym elementem jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę – w tym roku zaplanowano poznanie historii wschodniej Polski i Lwowa.

„Realizacja projektów, o których mowa nie  byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Powiatu Dzierżoniowskiego i Gminy Bielawa, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Ananas”. Za wsparcie tych przedsięwzięć w tym miejscu dziękuję Staroście Dzierżoniowskiemu i Burmistrzowi Miasta Bielawa” – powiedziała w swym przemówieniu dyrektor Michalska.

Rok szkolny 2016/2017 jest dla placówki otwarciem w kierunku nowoczesnych technologii. Uczniowie klas pierwszych otrzymają do dyspozycji tablety z podręcznikami oraz dostępem do sieci, by móc w procesie edukacji korzystać z nowych technologii

Nie obyło się bez niespodzianki. Na zakończenie uroczystego apelu na boisko szkolne wkroczyły dwie nieznane dotąd postaci  –  maskotki  – mądra SOWA symbolizująca wizerunek Szkół Niepublicznych i  słodki egzotyczny owoc wizualizujący Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Ananas”. Dyrektor szkoły zapowiedziała konkurs na imiona dla nowych towarzyszy szkoły.

Warto wspomnieć, że uczniowie szkoły – Poczet Sztandarowy – wzięli udział w miejskich obchodach 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

SONY DSCSONY DSC

 

SONY DSCSONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSCSONY DSC