WĘDRÓWKA „TRAKTEM SMOKA” GDZIE BYLIŚMY? NIE W KRAKOWIE, W DZIERŻONIOWIE!!

W dniu 06.05.2016r.  w ramach projektu „Dzierżoniów  stolicą powiatu –  naszej małej ojczyzny” młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce po Dzierżoniowie.Wycieczka rozpoczęła się ciekawą lekcją historii w Muzeum Miejskim – lekcją na temat historii Zakładu „Diora” w Dzierżoniowie. Młodzież miała okazję poznać produkowane w zakładzie radioodbiorniki i telewizory, które były znane na całym świecie. Po tej nietypowej lekcji rozpoczęło się zwiedzanie muzeum i kolejno spacer z przewodnikiem  po dzierżoniowskim „trakcie smoka”.

 Udział w wycieczce pozwolił młodzieży w atrakcyjny sposób pogłębiać wiedzę historyczną o regionie. Poznać różne wydarzenia z przeszłości powiatu, sylwetki postaci (św. Jerzy  (III/IV w.), Jan Dzierżoń (1811–1906)),  a co za tym idzie zrozumieć ciągłość historii i kultury. Wycieczka została wzbogacona o konkurs fotograficzny pt. „Moje miasto jak je widzę”.

Wszystkie te zdarzenia mogły mieć miejsce dzięki organizatorowi wydarzenia – Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Ananas” i sponsorom. Projekt jest finansowany z środków Powiatu Dzierżoniowskiego i środków własnych stowarzyszenia.

“Zadanie jest współfinansowane ze środków z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego”