OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA

28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii i patriotyzmu, którą poprowadziła Pani Maria Myszka, przybliżając uczniom celowość obchodzenia świąt narodowych. Przedstawiła wydarzenie z II połowy XVIII oraz najważniejsze założenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji, którą po upływie ponad dwóch wieków, jeszcze bardziej doceniamy, odczytujemy w niej prawdę o Polsce, zakorzenioną w przeszłości, a jednocześnie wychyloną w przyszłość.

W Dzierżoniowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja. W uroczystościach wzięły udział władze powiatu, miasta, samorządowcy, przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, związków, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, harcerzy i placówek oświatowych. Delegacja naszej szkoły również wzięła udział w uroczystościach związanych z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Panie Renata Abdelaal i Barbara Tysz wraz z uczniami złożyły wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny.

W poczcie sztandarowym wystąpili: Weronika Golenia, Michalina Gulik oraz Patryk Bujak.

Obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja wpisały się na stałe w historię naszej szkoły.