DZIEŃ KOBIET W SZKOŁACH NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE

8 marca z okazji Dnia Kobiet odbyło się w Szkołach Niepublicznych w Bielawie miłe spotkanie uczniów i nauczycieli. Na wstępie dyrektor placówki Daria Michalska powitała uczestników okolicznościowymi życzeniami. W gronie gości honorowych znalazły się pani Marta Masyk Radna Rady Miejskiej w Bielawie i pani Izabela Piwko – Zadrożna Przewodnicząca Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu w Dzierżoniowie.

Spotkanie rozpoczęła polonistka Barbara Rymarska bardzo ciekawym wykładem o żonach pisarzy – niezwykłych kobietach żyjących w cieniu sławnych mężów, a wartych przypomnienia ze względu na ważną rolę, jaką odgrywały. Były nie tylko żonami, ale też – przyjaciółkami, psycholożkami, czasem sekretarkami. Potrafiły rezygnować z kariery, a przede wszystkim przejmowały na siebie obowiązki domowe, by mąż mógł tworzyć.

Po wykładzie uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Adrianna Pacyk i Patryk Bujak w pięknych strojach z epoki z werwą odegrali fragment „Poskromienia złośnicy” W.Szekspira. Rozmowa żywiołowej, pyskatej Kasi i sprytnego Petruchia to wciąż zabawna szermierka słowna. Ostatnią częścią spotkania były okolicznościowe wiersze o kobietach, życzenia dla wszystkich pań i wręczanie symbolicznych kwiatów. Program artystyczny przygotowała pani Róża Zięba.